Kā Gūgle mums dzīvi dara vieglāku

No 20+ cilvēkiem, kas minēti iepriekšējā ierakstā, kādi 6 ir visai nopietni, kādi 8 ir mazāk nopietni braucēji, bet pārējie visticamāk piedzīvojumus tikai lasīs. Tomēr tāpat vienmēr apziņot tik daudz cilvēku nevienu neaizmirstot varētu būt pagrūti. Tādēļ ieviesām listi iekš Gūglestantes azotes. Bet Gūglestantes azote izrādījās diezgan ērta arī informācijas uzkrāšanai, tādēļ lieki apkārt nespamojam un visu uzzināto info glabājam iekš googlegroup sadaļas “Pages” jeb Lapas. Info ir viegli labojams, papildināms, arī par pārskatāmības iespējām nevar sūdzēties, jo i lapu saraksts smuki attēlojas, i lapas pašas Html-ā var rakstīt.

Nākamais Gūgles veidotais pakalpojums, ko izmantojam, ir googlemaps un aplikācija GoogleEarth - iespēja ceļot pa pasauli, nepieceļoties no beņķa un neatejot no datora. Gribi apskatīt Ņujorku no augšas - lūdzu, te būs karte, un te - skats uz Empire State Building no gaisa balona. Gribi ieraudzīt Eifeļa torņa mesto ēnu - lūk, tas ir pavisam vienkārši. Gribi pajūsmināties par Lielā kanjona dziļumu - tad gan tev būs vai nu jābrauc uz turieni pašam, vai arī jāielādē datorā aplikācija GoogleEarth, kas spēj smuki parādīt arī pasaules reljefu. Mēs šīs abas programmiņas izmantojam maršruta plānošanai. Googlemaps diezgan precīzi spēj izstāstīt, no Rīgas būtu jābrauc uz Berlīni, taču diemžēl vēl nezina, kā no Rīgas nokļūt Saratovā, vai no Novosibirskas atpakaļ uz Rīgu, tādēļ maršrutu ar piedāvātajām iespējām zīmējam paši. Gan jau pēc laika tas parādīsies arī šajā lapā.

Kā procesā izrādījās, bez čata nekur - visi organiztoriskie jautājumi 90% gadījumu lemjas šādā veidā. Galvenokārt tiek izmantots atkal jau viens Google produkts - gtalk (sava veida alternatīva skype). Tas, ka bez čata nekur, pierādījās stāstā par pasākuma idejas autoru un vienu no galvenajiem organiztoriem. Viņš, atšķirībā no lielākās masas interesentu, nav vis datoriķis, bet gan biologs - attiecīgi dažādas IT nav tik tuvas kā pārējiem. Tā rezultātā liekas, ka viņš, lai arī svarīgs cilvēks, tomēr ir palicis ārpus galvenās informācijas aprites ceļa. Šķiet, ka labākais veids, kā tikt uz tā atpakaļ, būs pielāgoties tiem dīvainajiem cilvēkiem, kuri sevi par datoriķiem dēvē.

Tagad, kad kāda informācija jau ir iekrājusies (mērāma vairākās lapās ar tekstu un saitēm), radās doma, ka kaut kas būtu jāstāsta arī uz ārpusi, lai potenciālajiem trakajiem pasaules blandoņām būtu vēl kāds avots, kur gūt pieredzi un iespaidus. Tam tad arī ir paredzēts šis emuārs. Tiesa, tas noderēs arī mums, lai piefiksētu do-es un don’t-s iespējamajiem nākamajiem trakajiem braucieniem, kā arī, protams, lai vecumdienās vieglāk to mazbērniem stāstīt :)

Diez, kas būs nākamais šīs kompānijas pakalpojums, ko izmantosim?!

4 Responses to “Kā Gūgle mums dzīvi dara vieglāku”

 1. cuu508 Says:

  google docos var ielikt tabuliņu ar izmaksu aprēķiniem, un google calendar - šārēto kalendāru ar starta, viduča, un finiša laikiem. Picasā varēsim likt bildes..

 2. Agzas Says:

  Nu bildēm man Papuasa un Kalvāna taisītā šmigas galerija liekas daudz foršāka..

 3. Papuass Says:

  Nez, šmigas galerija http://aiz.miga.lv/gallery/example/ nu tāda vienkārša ir. Man jau Flickr iepaticies ir. Un tur arī slideshow var palaist. Tiesa, lēnāks viņš ir, jo serveri amerikā.

 4. Agzas Says:

  nez, nepatīk man Flickr. liekas kā reiz tāpēc, ka šams ir tik lēns.. Iespējas patīk, bet bildes liekas, ka ir neērti skatīt.

Leave a Reply

Please leave these two fields as-is: