Archive for October, 2007

Kā Gūgle mums dzīvi dara vieglāku

Wednesday, October 17th, 2007

No 20+ cilvēkiem, kas minēti iepriekšējā ierakstā, kādi 6 ir visai nopietni, kādi 8 ir mazāk nopietni braucēji, bet pārējie visticamāk piedzīvojumus tikai lasīs. Tomēr tāpat vienmēr apziņot tik daudz cilvēku nevienu neaizmirstot varētu būt pagrūti. Tādēļ ieviesām listi iekš Gūglestantes azotes. Bet Gūglestantes azote izrādījās diezgan ērta arī informācijas uzkrāšanai, tādēļ lieki apkārt nespamojam un visu uzzināto info glabājam iekš googlegroup sadaļas “Pages” jeb Lapas. Info ir viegli labojams, papildināms, arī par pārskatāmības iespējām nevar sūdzēties, jo i lapu saraksts smuki attēlojas, i lapas pašas Html-ā var rakstīt.

Nākamais Gūgles veidotais pakalpojums, ko izmantojam, ir googlemaps un aplikācija GoogleEarth - iespēja ceļot pa pasauli, nepieceļoties no beņķa un neatejot no datora. Gribi apskatīt Ņujorku no augšas - lūdzu, te būs karte, un te - skats uz Empire State Building no gaisa balona. Gribi ieraudzīt Eifeļa torņa mesto ēnu - lūk, tas ir pavisam vienkārši. Gribi pajūsmināties par Lielā kanjona dziļumu - tad gan tev būs vai nu jābrauc uz turieni pašam, vai arī jāielādē datorā aplikācija GoogleEarth, kas spēj smuki parādīt arī pasaules reljefu. Mēs šīs abas programmiņas izmantojam maršruta plānošanai. Googlemaps diezgan precīzi spēj izstāstīt, no Rīgas būtu jābrauc uz Berlīni, taču diemžēl vēl nezina, kā no Rīgas nokļūt Saratovā, vai no Novosibirskas atpakaļ uz Rīgu, tādēļ maršrutu ar piedāvātajām iespējām zīmējam paši. Gan jau pēc laika tas parādīsies arī šajā lapā.

Kā procesā izrādījās, bez čata nekur - visi organiztoriskie jautājumi 90% gadījumu lemjas šādā veidā. Galvenokārt tiek izmantots atkal jau viens Google produkts - gtalk (sava veida alternatīva skype). Tas, ka bez čata nekur, pierādījās stāstā par pasākuma idejas autoru un vienu no galvenajiem organiztoriem. Viņš, atšķirībā no lielākās masas interesentu, nav vis datoriķis, bet gan biologs - attiecīgi dažādas IT nav tik tuvas kā pārējiem. Tā rezultātā liekas, ka viņš, lai arī svarīgs cilvēks, tomēr ir palicis ārpus galvenās informācijas aprites ceļa. Šķiet, ka labākais veids, kā tikt uz tā atpakaļ, būs pielāgoties tiem dīvainajiem cilvēkiem, kuri sevi par datoriķiem dēvē.

Tagad, kad kāda informācija jau ir iekrājusies (mērāma vairākās lapās ar tekstu un saitēm), radās doma, ka kaut kas būtu jāstāsta arī uz ārpusi, lai potenciālajiem trakajiem pasaules blandoņām būtu vēl kāds avots, kur gūt pieredzi un iespaidus. Tam tad arī ir paredzēts šis emuārs. Tiesa, tas noderēs arī mums, lai piefiksētu do-es un don’t-s iespējamajiem nākamajiem trakajiem braucieniem, kā arī, protams, lai vecumdienās vieglāk to mazbērniem stāstīt :)

Diez, kas būs nākamais šīs kompānijas pakalpojums, ko izmantosim?!

Hello Gauja, Syr Darya and Amu Darya

Tuesday, October 16th, 2007

Written by Mārtiņš; translated by Google translate and corrected by Agnese almost 2 years later

Welcome to this multiblog about one adventure that is planned for next summer. The idea is to go for around 3-week trip to the brotherly neighboring republics, in particular two - Russia and Kazakhstan. Event cleverly disguises behind the name “Total Solar eclipse observation in Novosibirsk”, but it completely unintentionally includes some sightseeing in the Aral Sea, the Kazakh steppes and civilization sites and similar activities on Russian territory. Also it looks like watermelon season may already be underway.

Today there were people gathered together who are quite interested on the event, and apart from all kinds of silly talks held that:

  • It will be costly
  • It will be harsh
  • There will be a great troble
  • These words sound as music

The next plan of action till the spring is to deal mainly with the thinking deep thoughts and industrial intelligence. In the spring there would be procurement work carried out. But the bread can be started to dry now. Around 20+ people seem interested in the activities. Such number could be optimum. There is information that some other Latvian expedition could be in Novosibirsk.

This blog-notes will be written also by other people. It is very possible that you can see the list of them on the left side [not anymore - see section About us instead]. I was offered the opinion to write this all here in English. On the one hand, it would have no guilt - we even could insert Google Adsense ads and the expedition would earn a couple of watermelons and fermented milk of a camel. However I think it should be written in Latvian. And also some entries could be inserted during the expedition - there should be the Internet connection somewhere. From reliable sources it is known to be found in a couple of smaller towns of Kazakhstan.

By the way, does anyone know whether it is possible to accredit as a blogger in Baikonur?